انواع ویتامین موجود در بادام زمینی چیا هستن؟

امتیاز دهید

انواع ویتامین موجود در بادام زمینی چیا هستن؟

بادام زمینی به عنوان یک منبع حیاتی از مواد مغذی در نظر گرفته میشود. تغذیه نقش مهمی در رشد و کسب انرژی برای انسان دارد. بادام زمینی سرشار از کالری است و حاوی بسیاری از مواد مغذی، مواد معدنی، آنتی اکسیدانها و ویتامینهای است که برای سلامتی مطلوب ضروری هستند.

در واقع اهمیت تغذیهای بادام زمینی به دلیل انرژی و ترکیبات مکمل رشد موجود در آن است. این ترکیبات شامل کربوهیدراتها، لیپیدها، پروتئینها، ویتامینها، مواد معدنی، برخی از اسیدهای آلی و پورینها هستند.
با توجه به اینکه بادام زمینی منبع غنی از پروتئین و اسیدهای آمینه ضروری است، میتواند به پیشگیری از سوء تغذیه کمک کند. علاوه بر این، بادام زمینی حاوی لیپیدها و کربوهیدراتها است که ترکیبات غنی از انرژی هستند و میتوانند انرژی مورد نیاز بدن انسان را تکمیل کنند.

این محصول یک منبع حیاتی برای تأمین بیشتر ویتامینهای محلول در آب به بدن انسان، مانند ویتامینهای گروه B، به همراه ویتامین E محلول در چربی است.

 

ویتامین E D
ویتامین موجود E D در بادام زمینی

انواع ویتامین های و مواد معدنی موجود در بادام زمینی:

بادام زمینی غنی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی است

⦁ بیوتین: یکی از ویتامینهای موجود در بادام زمینی بیوتین میباشد و به علت غنی بودن این محصول از بیوتین است که برای دوران بارداری زنان بسیار مفید میباشد.

⦁ مس: از دیگر مواد معدنی کمیاب در بادام زمینی میتوان به مس اشاره کرد. کمبود این ماده معدنی در بدن می‌تواند اثرات مخربی برای حفظ سلامتی قلب داشته باشد.

⦁ نیاسین: از دیگر ویتامینهای موجود در بادام زمینی میتوان به نیاسین یا ویتامین B3 اشاره کرد که ارتباط مستقیمی با کاهش بیماریهای قلبی دارد.

⦁ فولات: فولات یا ویتامین B9 موجود در بادام زمینی که به نام اسید فولیک نیز شناخته میشود، جزو ویتامینهایی است که برای بدن به ویژه در دوران بارداری زنان بسیار مهم است.

⦁ ویتامین E: ویتامین E به عنوان یکی از آنتی اکسیدانهای اصلی شناخته میشود ک در غذاهای چرب مانند بادام زمینی به میزان زیادی یافت میشود.

⦁ تیامین: ویتامین B1 یا تیامین در بدن انسان به تبدیل کربوهیدرات به انرژی کمک میکند و برای عملکرد سیستم عصبی و ماهیچهها بسیار ضروری و مهم است. این ویتامین در بادام زمینی وجود دارد.

⦁ فسفر و منیزیم:  فسفر و منیزیم نیز جزو مواد معدنی موجود در بادام زمینی میباشد که برای رشد و نگهداری بافتهای بدن و همچنین محافظت از قلب در برابر بیماریها مفید است.

20230909134322 fpdl.in vitamins complex concept 118813 3009 full Copy

این مطب را به اشتراک بگزارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمان

سلام مطالب عالی و مفیدی بود