بهترین روش نگهداری بادام زمینی در خانه

امتیاز دهید

یکی از سوالاتی که در اغلب موارد ذهن مصرف کنندگان بادام زمینی را به خود جلب می‌کند، این مسئله است که بهترین روش نگهداری بادام زمینی در خانه چیست؟ و اینکه دمای مناسب نگهداری این محصول در خانه چند درجه سانتی‌گراد می‌باشد؟ در این مقاله سعی می‌کنیم تا به برخی از این قبیل سوالات شما پاسخ بدهیم.

بهترین روش نگهداری بادام زمینی در خانه
با وجود اینکه اغلب غلات را می‌توان تا ۶ ماه در فریزر نگهداری کرد. اما، در صورتی که محصول بادام زمینی دارای بسته‌بندی مناسب باشد، می‌توان آن را حتی تا مدت بیشتری نیز در خانه به راحتی نگهداری کرد. در واقع می‌توان گفت که شما می‌توانید در صورت نگهداری صحیح بادام زمینی در خانه این محصول را به مدت یکسال نگهداری کنید. به همین منظور، برای آشنایی با نحوه صحیح نگهداری بادام زمینی در خانه با ما همراه باشید.

نحوه نگهداری صحیح بادام زمینی در خانه

از جمله شرایطی که برای نگهداری بادام زمینی استفاده می‌شود تا بتوان این محصول را به مدت طولانی‌تر به خوبی نگهداری کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

قبل از هر نکته‌ای باید گفت که رطوبت کم برای نگهداری محصول بادام زمینی در خانه بسیار حائز اهمیت است. البته، باید گفت که رطوبت خیلی زیاد منجر به پوسیدگی دانه‌های بادام زمینی خواهد شد، اما خشکی زیاد نیز برای این محصول بسیار زیان‌بار است. بنابراین، باید در محیطی که محصول بادام زمینی را نگهداری می‌کنید هوای خنک و مرطوب جریان داشته باشد.

برای نگهداری طولانی مدت بادام زمینی بهتر است تا غلاف‌های آن را به خوبی جدا کنید و این محصول را به دور از نور خورشید در جایی تاریک قرار دهید. این مسئله به خصوص برای بادام زمینی‌های خام که هنوز برشته نشده‌اند بسیار حائز اهمیت می‌باشد، زیرا در صورت قرارگیری در معرض نور خورشید، بادام زمینی‌ها تلخ خواهند شد.

 

نکته دیگری که برای نگهداری بادام زمینی باید به آن توجه کرد این است که بادام زمینی‌ها را در جایی خنک نگهداری مانند یخچال یا فریزر نگهداری کنید. بدین ترتیب دانه‌ها کیفیت و طراوت خود را حدود ۶ ماه حفظ خواهند کرد.برای نگهداری آجیل‌ها معمولاً توصیه می‌شود که پس از خرید، به مدت دو روز در فریزر قرار گیرند. به این ترتیب تخم و حشرات موجود در آنها از بین خواهد رفت. چون این تخم حشرات و لارو‌ها قابلیت رشد در دمای اتاق را دارند.

همچنین، لازم به ذکر است که قرار دادن بادام زمینی در کنار محصولاتی که دارای بوی تند هستند، خودداری کنید. زیرا، این دانه‌ها به شدت انواع بوها را به خود جذب می‌کنند و کیفیت محصول را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال، اگر بادام زمینی را در فریزر در کنار ماهی قرار دهید، بادام زمینی‌ها به شدت بو گرفته و در نهایت خراب و دور ریز خواهند شد.

با رعایت این نکات می‌توانید دانه‌های بادام زمینی را با کیفیتی بالا برای مدت زمان نسبتاً زیادی در خانه نگهداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با وب سایت بادام زمینی مغان مهتاب همراه باشید.

 

 

 

ظرف مناسب برای نگهداری بادام زمینی

برای نگهداری بادام زمینی، بهتر است از ظروف پلاستیکی درب‌دار که درب آنها به خوبی و محکم بسته می‌شوند، استفاده کرد. علاوه بر این، ظروف شیشه‌ای نیز جایگزین بسیار مناسبی برای نگهداری بادام زمینی می‌باشد. با قرار دادن این ظرف در جای خنک و تاریک مثلاً مانند یخچال می‌توانید بادام زمینی خود را به مدت زیادی با کیفیت بالا نگهداری کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

ظرف مناسب برای نگهداری بادام زمینی
به دلیل رطوبت بالای و دمای کم یخچال، ظرف انتخابی برای نگهداری بادام زمینی را باید طوری انتخاب کنید که کاملاً پر از آجیل گردد، زیرا اگر در ظرف اکسیژن به صورت محبوس شده باقی بماند، منجر به اکسید شدن سریع دانه‌های بادام زمینی خواهد شد.در صورتی که مقدار زیادی بادام زمینی خریداری کرده‌اید و نمی‌توانید همه آنها را در یخچال نگهداری کنید، می‌توانید این محصول را برای مدت طولانی در یک اتاق تاریک و خنک با تهویه مناسب حفظ کنید. توجه کنید که یکی از نکات مهم برای نگهداری بادام زمینی در اتاق رطوبت است. اگر رطوبت اتاق خیلی کم و نسبتاً خشک باشد، محصول خشک شده و پلاسیده می‌گردد و در صورتی که اتاق دارای رطوبت بالایی باشد، محصول سریعتر کپک خواهد زد.

 

دمای هوای نگهداری بادام زمینی

در مورد دمای نیز باید گفت که هرچه دمای اتاق کمتر باشد، این محصولات به صورت تازه باقی می‌مانند.با وجود اینکه آجیل‌ها مواد مغذی پر اهمیتی برای تأمین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن هستند، اما در صورت نگهداری نادرست مواد مغذی آنها از بین می‌رود و شاید با تغییرات شیمیایی در طول دوره نگهداری منجر به اثرات سو بدن و سلامت انسان گردد.به دلیل روغنی بودن دانه‌های بادام زمینی، در صورت رعایت نکردن این نکات، دانه‌ها شروع به فاسد شدن می‌کنند. بنابراین، برای افزایش عمر نگهداری این محصول، باید آنها را در ظروف درب‌دار در یخچال نگهداری کرد. با نگهداری بادام زمینی در فریزر حتی می‌توانید این محصول را تا چندین سال نگهداری کنید.

دمای هوای نگهداری بادام زمینی

در ادامه متن به برخی از نکات تکمیلی در مورد نگهداری بادام زمینی در خانه اشاره شده است:

بهترین ظرف برای نگهداری دانه‌های روغنی، ظروف شیشه‌ای می‌باشند. زیرا، در صورت استفاده از ظروف پلاستیکی ممکن است تا بین این ظروف و بادام زمینی واکنش‌هایی رخ داده که در نهایت منجر به خراب شدن محصول شوند.بادام زمینی‌های خام نسبت به بو داده و شور مدت زمان بیشتری قابلیت نگهداری دارند. در واقع می‌توان گفت که بادام زمینی‌های سالم و پوست نگرفته را می‌توان برای مدت زمان طولانی‌تری نگهداری کرد.به دلیل جذب بوی زیاد توسط بادام زمینی، بهتر است که آنها به دور از مواد بودار مانند ماهی در فریزر و یا پیاز در کابینت قرار گیرند.از دیگر عواملی که منجر به فساد و خرابی زود هنگام بادام زمینی خواهد شد، می‌توان به نور، گرما و همچنین رطوبت اشاره کرد.در صورت کهنه شدن بادام زمینی‌ها می‌توانید آنها را در دمای ۳۵ درجه به مدت ۱۰ دقیقه در فر برشته کنید، این کار طعم بادام زمینی را به آن باز می‌گرداند.

 

نحوه نگهداری بادام زمینی پس از برداشت

یکی از نکات اصلی برای نگهداری طولانی مدت دانه‌های بادام زمینی، مراقبت پس از برداشت بادام زمینی می‌باشد. در واقع می‌توان گفت که خشک کردن بادام زمینی پس از برداشت بسیار حائز اهمیت می‌باشد و در صورتی که بعد از برداشت این محصول به خوبی خشک نشود، نمی‌توان آن را مدت زیادی در خانه نگهداری کرد.
بعد از برداشت بادام زمینی، خشک کردن محصول به صورت طبیعی و یا مکانیزه انجام خواهد شد. به طور کلی می‌توان گفت که کشاورزانی که در مقیاس بزرگ به تولید و فروش بادام زمینی مشغول هستند. از روش‌های مکانیزه برای مراقبت‌های پس از برداشت این محصول استفاده می‌کنند.
بعد از مرحله برداشت، محصول بادام زمینی را باید در کیسه‌های توری در مکان خنک مناسب با تهویه هوای خوب نگهداری شود، تا زمانی که بادام زمینی‌ها برشته و بوداده شوند.
رطوبت بالای باقیمانده در دانه‌های بادام زمینی منجر به فساد و پوسیدگی این محصول خواهند شد. گرمای زیاد نیز منجر به کاهش کیفیت و مرغوبیت بادام زمینی خواهد شد. علاوه بر این، خشک شدن سریع محصول بادام زمینی، طعم خاصی به دانه‌ها داده و منجر به شکاف و ترک خوردن غلاف بادام زمینی می‌شود. بنابراین، قبل از خرید بادام زمینی باید مطمئن شوید که این محصول بدون علائم خرابی و تازه باشد. به همین دلیل، سعی کنید تا همیشه از فروشندگان معتبر که محصولات بادام زمینی تازه را به فروش می‌رسانند، خریداری کنید.

 

بادام زمینی مرغوب را از کجا بخریم؟

فروشگاه بادام زمینی مغان مهتاب مرغوب‌ترین انواع بادام زمینی را با بهترین قیمت تولید کرده و به صورت مستقیم و بدون وجود واسطه به فروش می‌رساند. شما می‌توانید در وب سایت این مجموعه انواع بادام زمینی‌های خام، غلاف‌دار، برشته شده و غیره را بصورت تازه و مرغوب خریداری کرده و از مصرف آن لذت ببرید.

 

این مطب را به اشتراک بگزارید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها